shmulik ravidשמוליק רביד בע"מ

שמוליק רביד בע"מ היא חברה לייעוץ אסטרטגי, ארגוני ואישי המשלבת את שלוש מעגלי הייעוץ במטרה לאפשר מתן פתרון מלא בראיה מערכתית ללקוח. אנו רואים בשלוב התחומים מכפיל כוח ייעוצי, המאפשר לחברה לבנות תפיסה אסטרטגית מנצחת להתאים תשתיות ארגוניות התומכות באופן האפקטיבי ביותר במימוש האסטרטגיה תוך ליווי אישי למנהלים בהובלת השינוי והשגת התוצאות העסקיות.

החברה מתבססת על ניסיון רב שנים בארגונים שונים ומגוונים. ארגונים ציבוריים ופרטיים, גדולים וקטנים, חברות הייטק, פרמה, בנקים, הנדסה, קבלנות, צבא, תעשיה, משרדי עו"ד ועמותות. ארגונים מקומיים ובינלאומיים.

שמוליק רביד

את מסלול חיי בניתי בצעדים קטנים מקרית חיים המערבית, עיירת פועלים, בית אידיאליסטי, ערכים עזים של אהבת אדם, אהבת הארץ, עבודה קשה ואמונה בהצלחה, לשרות קרבי בנח"ל, האוניברסיטה העברית וחיים חדשים.

את דרכי הייעוצית הממשית התחלתי בחיל האוויר כיועץ ארגוני בבסיסי החיל. מספר שנים ברמון שבנגב ובתל נוף. 6 שנים עמדתי בראש המערכת הייעוצית של חיל האוויר. תפקיד המשלב ניהול כל המערכת הייעוצית וייעוץ אישי למפקדי חיל האוויר ולחיל כולו. כאן החלה להתגבש בי ההבנה שייעוץ חייב להיות מקיף, מערכתי, רב תחומי ובראיה כוללת וברוח זאת הקמתי את "שמוליק רביד בע"מ".

אני מביא עמי ידע וניסיון רבים בייעוץ אסטרטגי, ארגוני ואישי לרמות הארגון השונות. ניסיון בעבודה עם כל דרגי העבודה, הנהלות בכירות ומועצות מנהלים והכרות עם כל גווני הפעילות במשק.

אבני דרך מרכזיות:

 • מייסד שמוליק רביד בע"מ
 • יועץ ארגוני ראשי של חיל האויר הישראלי (סוציולוג חילי)
 • יו"ר מועצת המנהלים של אופטיקנה
 • הנחייה וליווי סטודנטים בשלב הפרקטיקום באוניברסיטת בן גוריון
 • MA - סוציולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית בהצטיינות באוניברסיטה העברית בירושלים - התמחות בייעוץ ארגוני (במשולב עם מנהל עסקים ופסיכולוגיה)

אני מאמין

אני מאמין שהיסודות לייעוץ מצוין הם:

 1. מקצוענות
  אני מאמין שייעוץ מצוין מחייב להיות תמיד החדשני והמעודכן ביותר. ייעוץ מצוין הוא היכולת לתרגם את הידע לפעולה, לעשיה פרקטית ולביצוע התאמות לארגון והסביבה בה אנו פועלים. אני מאמין שמקצוענות היא שילוב של יכולת מקצועית מרשימה עם גישה הנוגעת בלקוח, קשובה ומבינה היטב את צרכיו ויכולה להתחבר לממדים האנושיים, הרציונאליים והרגשיים של הלקוח.
 2. להיות עם הלקוח
  אני מאמין בגישה אישית. הבסיס להצלחה לתפיסתי היא היכולת להבין היטב את הלקוח, את צרכיו כמו גם את אישיותו על מנת שניתן יהיה להעניק לו ייעוץ התפור לצרכיו ואישיותו אשר יאפשר לו לקחת, לשכלל וליישם בהתאם לצורכי הארגון והאני מאמין שלו.
 3. למידה
  אני מאמין שתהליך ייעוץ הוא תהליך של למידה הדדית. הידע הרב שאני וחברי מביאים בחלקו הרב מקורו בלקוחותינו. אנו לומדים מכל לקוח ומביאים את הניסיון המצטבר לכל ארגון. תהליך הלמידה הוא הדדי והוא באושיות הייעוץ המצוין. המבחן של ייעוץ טוב כמו גם בניהול טוב הוא מה נשאר אחריך.
 4. שינוי
  אני מאמין בשינוי כדרך חיים, בתנועה בלתי פוסקת, בחדשנות. תהליך ייעוצי מצוין חייב להוביל לתנועה. להיות מודע לשינויים בסביבה העסקית ובתודעה, שינויים שמחייבים שינוי ברמה האישית והמקצועית. אני גם מקבל את אמרתו של קיינס: "הקושי הגדול ביותר בעולם הוא לא להביא לכך שאנשים יקבלו רעיונות חדשים, אלא לגרום להם לשכוח את הישנים".

מאמרים אחרונים

בכדי שארגון יוכל להתפתח ולצמוח מרמת הפרט, לרמת הצוות ועד לכלל הארגון, הוא נדרש במודל עבודה בסיסי עם מנגנון יעיל של תחקיר והפקת לקחים. מדובר במנגנון המספק מצע שיטתי להליכי לימוד ושנשען על ערכים של כבוד הדדי, אמינות, פתיחות ושקיפות. באמצעות תהליכי למיד...
בעשור השני של שנות האלפיים, המציאות העסקית דינאמית מאי פעם וארגונים שנוטים לאשליה של ביטחון ביציבות מסתכנים בפיתוח הרגלי נוחות, אשר בסופו של דבר תוקעים את העסק ומונעים את פיתוחו וקידומו. לכן בימינו קיימת חשיבות רבה ליכולת של ארגונים להתאים את עצמם לס...
אחת ההתמודדויות המאתגרות של מנהלים היא היכולת להניע את העובדים בארגון. מה מניע עובדים ואיך ניתן לשמר העובד, את המחויבות שלו ואת המקצועיות שלו לאורך זמן? תשובות במדריך הבא. הנעה או במילים אחרות מוטיבציה, מתייחסת לתהליכי הכוונה ושימור התנהגויות לצורך מ...

אודותינו

שמוליק רביד בע"מ היא חברה לייעוץ אסטרטגי, ארגוני ואישי המשלבת את שלוש מעגלי הייעוץ במטרה לאפשר מתן פתרון מלא בראיה מערכתית ללקוח. אנו רואים בשלוב התחומים מכפיל כוח ייעוצי, המאפשר לחברה לבנות תפיסה אסטרטגית מנצחת להתאים תשתיות ארגוניות התומכות באופן האפקטיבי ביותר במימוש האסטרטגיה תוך ליווי אישי למנהלים בהובלת השינוי והשגת התוצאות העסקיות.

החברה מתבססת על ניסיון רב שנים בארגונים שונים ומגוונים. ארגונים ציבוריים ופרטיים, גדולים וקטנים, חברות הייטק, פרמה, בנקים, הנדסה, קבלנות, צבא, תעשיה, משרדי עו"ד ועמותות. ארגונים מקומיים ובינלאומיים.

מייל
רחוב גלבוע 19 ת.ד 271, רעות, 7179902